Autor Subiect: IMPORTANT 12 MAI  (Citit de 218 ori)

DONADYTZONE

• Trade Count: (+172)
  • Hero Member
  • Pe forum din apr 2009
  • Mesaje postate: 822
  • GLORY GLORY MAN UNITED!!
    • Adresa de email
IMPORTANT 12 MAI
« : 11 Mai 2018, 06:53:33 pm »
Maine in Cișmigiu vor fi prezenti si cei de la PROTV. Mi-au solicitat un album wc1998. Sper sa fiti cat mai multi pentru a putea promova intalnirile si pentru a incuraja si persoanele ce nu stiu de grup si intalnirile din parc sa ni se alature sa ni se alature!
« Ultima Modificare: 11 Mai 2018, 09:23:47 pm de DONADYTZONE »

Cerebro

• Hero Member
  • Pe forum din iun 2014
  • Mesaje postate: 928
    • Adresa de email
Re: IMPORTANT 12 MAI
« Răspuns #1 : 13 Mai 2018, 09:34:37 am »
Unde se poate vedea reportajul ? Multumesc.
Vanzare pliculețe sigilate diverse ediții. Albume WC/EURO/UCL.
http://www.panini-romania.com/index.php?topic=32878.0

rolee

• Trade Count: (+1856)
  • Hero Member
  • Pe forum din iun 2012
  • Mesaje postate: 10375
    • Albume Panini de vanzare
Peste 100 de albume, extrastickere si update stickere rare, mii de cartonase de la fiecare editie aparuta dupa 2006: http://www.panini-romania.com/index.php/topic,23108.0.html

Rhabon

• Global Moderator
  • Trade Count: (+758)
  • Hero Member
  • Pe forum din apr 2012
  • Mesaje postate: 6889
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 15 Mai 2018, 12:08:13 pm »
Salut stimați colecționari !

Din ce vad in acest reportaj, condițiile în care sunt păstrate stickerele, pe care le duc acești colectonari să facă schimburi în celebrul loc al colecționarilor din Parcul Cișmigiu nu prea sunt ok.
Sa ții stickerele prinse cu elastic este de-a dreptul hilar. Când azi în zilele noastre, avem posibilitatea să ținem stickerele în ziplog-uri grupate pe echipe, sau in orice alt mod de ordonare, este după părerea mea un mare minus.

Sincer eu dacă aș merge acolo și mi-ar trebui un singur sticker să termin colecția și ar fi înndoit sau ținut în pachete prinse cu elastic, aș refuza să îl iau.

În afară de albumele vechi pe care le-am achiziționat de pe forum de la colegii colecționari, albume pe care mi le-au procurat de la colecționari din Europa, în care stickerele erau lipite și unele din albume aveau și scorurile scrise, toate albumele completate de mine sunt impecabile.

Asta dacă ești un adevărat colecționar.
Dacă aduni stickerele doar ca să ai cat mai multe și nu ții la calitate nu prea poți să te numești colecționar.

Numai bine tuturor și baftă la colecționat stickere, dar aveți grijă să fie impecabile !
Rhabon

Cerebro

• Hero Member
  • Pe forum din iun 2014
  • Mesaje postate: 928
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 15 Mai 2018, 10:34:28 pm »
Sunt perfect deacord cu ce spune coelgul Rhabon. Nici eu nu as face schimb cu stickere tinute in conditiile respective. Eu nu lipesc stickerele in albume tocmai ca sa nu stric calitatea albumelor si a stickerelor pentru ca atunci cand le lipesti albumul capata o greutate care dauneaza mai ales ca hartia din care este facut albumul in ziua de astazi este de foarte proasta calitate. Imi aduc aminte cand am inceput sa colectionez stickere ca le lipeam in album si la un moment dat am ramas cu pagina din mijloc in mana iar pe coperta incep sa se contureze stickerele din interior. Nu vreau sa se interpreteze ca judec colegii de pe forum. Pana la urma fiecare isi pastreaza colectiile dupa bunul plac. 
Vanzare pliculețe sigilate diverse ediții. Albume WC/EURO/UCL.
http://www.panini-romania.com/index.php?topic=32878.0

sorinoradea

• Trade Count: (+427)
  • Hero Member
  • Pe forum din mar 2017
  • Mesaje postate: 1178
    • Adresa de email
« Răspuns #5 : 17 Mai 2018, 08:14:30 pm »
De acord cu prietenul meu Marius(Rhabon)

« Ultima Modificare: 18 Mai 2018, 12:05:38 am de star81 »
sorin oradea

uta5644

• Trade Count: (+95)
  • Sr. Member
  • Pe forum din dec 2008
  • Mesaje postate: 449
    • Adresa de email
« Răspuns #6 : 19 Mai 2018, 01:01:17 am »
Dar voi in Tg Jiu ce loc celebru aveti ptr schimbat stickere ???

Daca ai vazut in reportaj 2-3 persoane care tin stickerele prinse cu elastic, nu inseamna ca toti facem asa. Iti garantez ca stickerele mele sunt pastrate in conditii impecabile, avand in vedere ca eu nu le lipesc.

In loc sa ne bucuram ca suntem popularizati in presa si sa-i multumim lui Adi Tone ptr invitatia facuta celor de la Protv, noi ne luam la misto cu locuri celebre si dam sfaturi de pastrare a stickerelor.

De curiozitate, tu ai stickere Mexico 70 ?? In ce conditii le ai ? Toate impecabile ? Nu prea cred.....